SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 jún. 08. - 11:38

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Extra 330; lapgépnek indult de...
HozzászólásElküldve: 2008 szept. 07. - 21:18 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok!
Rátaláltam a lementett tervrajzok között erre a kis 800-as lapgépre épp amikor a Redbull légiverseny dübörgött a Duna felett. Eszembe jutott, hogy A MOL-os Veres Zoli pont egy ilyen típusu géppel nyomja. Nagyon jó alakja van bár tudom az igazi Extra repülési jellemzőihez köze sincs ennek a lapgépnek. Az építés során elfogott a vágy, hogy egy kicsivel többet vigyek azért ebbe a kicsi csini gépbe. Így tuningoltam végül is fel erre a formájára.
Kép
Kép
Ez pedig az alja.

Kép
Még nincs teljesen kész. Kap egy karbon lap futószárat két Depronburkolatu slowflier kerékkel és egy pici farokkereket, és némi dekort. A ferráripiros szín az ezüst szegélycsíkokkal veszett széppé teszi a gépet!
Mértem a súlyát; -Eddíg a szervókkal Tower Pro 09 végű motorral 20-as szabályzóval 325 gramm. Alig hittem el. Pedig a törzsbe belülre 0.8-as rétegelt lemezból a szárny közepéig rétegeltlemez erősítést is tettem.
Az orrkúp Ray 40mm-es és 10x5-ös SF légcsavar van "ráerősítve".
Szerintem nagyszélben ezt sem-igen vihetem ki repíteni. :lol: :lol:

Ha van érdeklődés az előzményeket illetően az építés korábbi fázisaiból, akkor tehetek fel képeket, különben nem terhelnék vele senkit.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szept. 08. - 13:32 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Ez nagyon jó és szép lesz, gratulálunk! Várjuk a további képeket.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szept. 08. - 14:02 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Tényleg Szép Lett.Gratu.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szept. 08. - 18:02 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Köszönöm!
Itt ezen a fórumon azt szeretem, hogy legalább méltányolják, ha valaki megosztja a tapasztalatát, és nemcsak elolvassák százegynéhányan és sem egy kérdés (vagy egyéb reakció) nem merül fel. :( Holott egy Fórum arra való. :!:
Szóval a további képek minőségéért némi elnézést kérek, mert nem telik digitális kamerára így csak a telefonommal tudok képeket felrakni. Azért ad valami fíílinget a gépről.
Azon gondolkoztam, hogy miként lehetne a feliratokat átmásolni öntapadósra és az alábbit találtam ki. a rotring ceruza hegyét visszanyomtam, hogy ne essen grafitnyom a tervrajzra és az alá tettem az ezüstszínü öntapis fóliát. Rányomtam a ceruzát és a kontúrokat így át tudtam nyomni a fóliára. Aztán ollóval kivágtam.(Kattints a képre, remélem hamar bejön a nagyított kép!)
Kép
Egész jó lett!
Kép
A csíkokat acélvonalzó mellett vágtam pengével. A 3 mm-es szélesség jól mutat.
Kép
Itt jól látszik a magassági szervója is még vezérlő rudazat nélkül.
A csűrők szervója a belépő után belül középen van, csak a carbon vezérlőkarok lógnak ki. A törzs orrész felé felhajtható a felső orrész lapja. Ez jó az akksi cseréhez és jól hozzáférni a csűrőkarokhoz.
Kép
Egyenlőre itt tartok.
Remélem továbbra is jól tudok vele haladni és a berephez sem lesz "hidegfronti helyzet" így nem fog fújni napokon át a szél. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szept. 10. - 18:50 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
sanyi1959 írta:
Köszönöm!
Itt ezen a fórumon azt szeretem, hogy legalább méltányolják, ha valaki megosztja a tapasztalatát, és nemcsak elolvassák százegynéhányan és sem egy kérdés (vagy egyéb reakció) nem merül fel. :( Holott egy Fórum arra való. :!:
Szóval a további képek minőségéért némi elnézést kérek, mert nem telik digitális kamerára így csak a telefonommal tudok képeket felrakni. Azért ad valami fíílinget a gépről.
Azon gondolkoztam, hogy miként lehetne a feliratokat átmásolni öntapadósra és az alábbit találtam ki. a rotring ceruza hegyét visszanyomtam, hogy ne essen grafitnyom a tervrajzra és az alá tettem az ezüstszínü öntapis fóliát. Rányomtam a ceruzát és a kontúrokat így át tudtam nyomni a fóliára. Aztán ollóval kivágtam.(Kattints a képre, remélem hamar bejön a nagyított kép!)
Kép
Egész jó lett!
Kép
A csíkokat acélvonalzó mellett vágtam pengével. A 3 mm-es szélesség jól mutat.
Kép
Itt jól látszik a magassági szervója is még vezérlő rudazat nélkül.
A csűrők szervója a belépő után belül középen van, csak a carbon vezérlőkarok lógnak ki. A törzs orrész felé felhajtható a felső orrész lapja. Ez jó az akksi cseréhez és jól hozzáférni a csűrőkarokhoz.
Kép
Egyenlőre itt tartok.
Remélem továbbra is jól tudok vele haladni és a berephez sem lesz "hidegfronti helyzet" így nem fog fújni napokon át a szél. :D
hát igen sok ien fórum van... ha lenne pénzem rá énis belekezdenék egy király kocsi meg vmi ien gép építésében de semmi rcs dolgom nincs .....


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szept. 11. - 21:20 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Szia Matyi!
Véletlenül se hidd, hogy ki akarlak oktatni most, csupán a tényt mondom el; először az elhatározás szülessen meg Benned! A többi már könnyen megy! 8)
Nem drágák ezek a gépek! Ha megépítesz egyet az Kb; 3000 ft-ból kijön.
A belevaló a drágább (vevő; motor;szabályzó) de azt át is lehet pakolgatni. Mindig csak apránként vásárolj. Előbb-utóbb összejön. S akkor annyi géped lehet amennyit akarsz! Nekem is vagy tíz van. Tele van a szekrény teteje. :D
Én is pakolgatok; a szervókat kivéve de azoknak kb 1000ft darabja.. Tulajdonképpen azokat is lehetne pakolgatni de arra van pénzem. :lol:
A lényeg, hogy egyforma típusú gépeid legyenek. Akkor a hajtáslánc is ugyanakkora kell legyen. :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szept. 12. - 6:51 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
sanyi1959 írta:
Szia Matyi!
Véletlenül se hidd, hogy ki akarlak oktatni most, csupán a tényt mondom el; először az elhatározás szülessen meg Benned! A többi már könnyen megy! 8)
Nem drágák ezek a gépek! Ha megépítesz egyet az Kb; 3000 ft-ból kijön.
A belevaló a drágább (vevő; motor;szabályzó) de azt át is lehet pakolgatni. Mindig csak apránként vásárolj. Előbb-utóbb összejön. S akkor annyi géped lehet amennyit akarsz! Nekem is vagy tíz van. Tele van a szekrény teteje. :D
Én is pakolgatok; a szervókat kivéve de azoknak kb 1000ft darabja.. Tulajdonképpen azokat is lehetne pakolgatni de arra van pénzem. :lol:
A lényeg, hogy egyforma típusú gépeid legyenek. Akkor a hajtáslánc is ugyanakkora kell legyen. :roll:
Hát Igen Énis Az Elektronikára Gondoltam nem akarom szétoffolni a topikot de annyit még leírnák hogy mivel én valóságban is nagyon autós vagyok és szt szeretnék ezért most arra gyüjtök és utána repcsi..mert a repcsik csak bejönnek meg ienek szval nemtudom érted-e bocsi az off ért!Szia


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szept. 12. - 8:46 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
sanyi1959 írta:
Szia Matyi!
Véletlenül se hidd, hogy ki akarlak oktatni most, csupán a tényt mondom el; először az elhatározás szülessen meg Benned! A többi már könnyen megy! 8)
Nem drágák ezek a gépek! Ha megépítesz egyet az Kb; 3000 ft-ból kijön.
A belevaló a drágább (vevő; motor;szabályzó) de azt át is lehet pakolgatni. Mindig csak apránként vásárolj. Előbb-utóbb összejön. S akkor annyi géped lehet amennyit akarsz! Nekem is vagy tíz van. Tele van a szekrény teteje. :D
Én is pakolgatok; a szervókat kivéve de azoknak kb 1000ft darabja.. Tulajdonképpen azokat is lehetne pakolgatni de arra van pénzem. :lol:
A lényeg, hogy egyforma típusú gépeid legyenek. Akkor a hajtáslánc is ugyanakkora kell legyen. :roll:
meg nemtudom hol találok számomra értehtő rajzkat :D szval szöveggel nem az hogy csak egy rajz az nekem nagyon magas amúgy elkezdeném+nem tudom hol mit kapok..meg mindent rendelnem kel mert itt nincs modellbolt..


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szept. 12. - 19:26 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Amennyiben a repülésben teljesen kezdő vagy, akkor ajánlok egy lassú motoros-vitorlázó gépet ami jól bevált e tekintetben. Az Easy Glider Elektrót. Itt a dobozban csaknem minden benne van. A fórumokon olvashatsz róla bőven.

És most az Extra 330!
Ma este hét körül kivittem szűz-berepíteni. Szépen stabilan repül; amolyan műrepülő-akrobat stílusban. Nem adtam expót sem semmit egyenlőre. Az orsó elég gyors és a fordulókra is egy kicsit ideges, a figurákat azért szép gyorsra és szögletesre lehet repülni, de a teljesítménye ennek a TP 09-es motornak nem egy 3D-s.
Egy kicsit nagyobb teljesítménnyel jobban ki lennék segítve. Az életéért nem küzd a gép ugyan. Azt hiszem kap egy erősebb TP18-as motort. Ezt meg valami könnyebb gépre teszem. Érdekes, a gyári ajánlás súlypont 2 collnál. Három collnál volt viszont tökéletes.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szept. 22. - 19:18 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Azt hiszem ez a motor lenne a tökéletes hozzá. Lehet, hogy lobogna a kaszni a motor után? :lol: :lol: :lol:
http://www.zenn.hu/modelsport/product_i ... ts_id=2227
Valahogy Tower Pro 18-as motort nem kapni sehol sem.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség